tomoyemore: (Default)
[personal profile] tomoyemore
Життя продовжується. Доки одні герої гинуть, а нові ряди поповнюються друзями. Війна підходить занадто близько. Повз проїхані на вєлах блок-пости. Повз зустрічні БМП з українськими прапорами на дорогах... Перший велотріп в цьому сезоні припав на Полтавську область. Маршрут класичний і  простий, як дошка: Гребінка-Лубни-Миргород-Гоголеве-Великі Сорочинці-Диканька-Полтава. Кілометраж - біля 240 км. Їхали неповних три дні.

Туди діставались на неймовірно переповненій електричці Київ-Гребінка. Всі намагались виїхати з Києва на травневі. Не всім, правда, це вдалося. Пасажири електрички періодично закидали наші вєли сумками з дачним інвентарем і прикидали, скільки людей могло б додатково влізтись у тамбур, якби не наші вєли. Мокрі люди прилипали до мокрих нас. Веселі три години видались, коротше. Але коли в Гребінці ми підкріпились гігантськими порціями вареників в місцевій кафешці за 10 грн. і рушили ідеально гладкою дорогою повз чистенькі свіжо помальовані хатки з квітниками навколо - життя почалось налагоджуватись. А свіжо помальовані не тільки хатки, а й бруківка на зупинках, і самі зупинки. І це все не тільки вздовж траси. На виїзді з Гребінки звернули помилково до села Лазірки. І серце не переставало тішитись від цієї ідеально рівної сільської дороги і красивих сільських хатин. Коротше, Полтавська область - приклад для інших регіонів неньки.


На виїзді на трасу з Лазірок. Ось такою мала б бути батьківщина Ляшка


Хмариться на під'їзді до Лубен, міста з найсмачнішим українським морозивом ТМ "Гармонія". Мінутка піара, не стрималась. 

Душа тішиться від постаментів падших лєнінів. 


І від постаментів падших кіровів


Отрок научається історії рідної землі. До речі, 14 лубенців є героями другої вітчизняної війни і більше 6000 отримало медалі й нагороди за час війни, про що нагадує меморіальна дошка в парку Героїв Майдану. 


Патріотизм на Полтавщині всюди
Далі був Миргород. Містечко курортне, тому трохи менш затишне, ніж Лубни. Проте, не менш чистеньке і привітне.

Не забуваємо, що місто Миргород є славним місцем проведення щорічного фестивалю миргородської свині, яка прославилась конкурсами на найшвидший заріз свині, найшвидше поїдання свинини і тому подібних.
Такі милі пам'ятники в Миргороді
і такі криниці на Полтавщині вздовж дороги
В'їхали у Великі Сорочинці. Симпатичне селище. В музеї не потрапили - були вже закриті, коли ми приїхали, і ще закриті, коли виїжджали. Ночували у приємної сім'ї, вихідці з Рівненщини. Телефон їх знайшли прямо в центрі у перехожих.  


Ленін ще стоїть, на жаль. Господарі розказали сумну історію, що голова сільської ради особисто приїхав на тракторі валити цей непотріб. В процесі завітали три місцевих алкоголіки, почали хапати голову за руки, проливати гіркі сльози, згадуючи, що їх біля цього пам'ятника в піонери приймали. Голова плюнув, мовляв, "сам розвалиться", і поїхав. От така трагічна історія.
Їдемо далі.


Заїхали в с. Гоголеве. Там нарешті потрапила в музей Гоголя. Пізнавально.
Далі заїхали в Диканьку. В самому селищі нічого цікавого, в принципі. А от на виїзді зустріли таку от душевно-патріотичну пивнушку. Господар, дізнавшись, що ми зі Львова, організував екскурсію.


Біля туалету таке


Кочубеївські дуби


Бузковий сад


Запах там неймовірний. Хоча це тільки наші люди можуть сісти на лавочку в бузковому саді та глушити пивко з таранькою. 
От і до Полтави доїхали. А тут теж бузок


 From:
Anonymous
OpenID
Identity URL: 
User
Account name:
Password:
If you don't have an account you can create one now.
Subject:
HTML doesn't work in the subject.

Message:

 
Notice: This account is set to log the IP addresses of everyone who comments.
Links will be displayed as unclickable URLs to help prevent spam.

Profile

tomoyemore: (Default)
tomoyemore

March 2015

S M T W T F S
1234567
89 1011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 22nd, 2017 04:37 am
Powered by Dreamwidth Studios